GAMART

Łapacz wody deszczowej

Przeznaczony jest do przechwytywania wody deszczowej z rury spustowej rynny. Jego bardzo prosta konstrukcja działająca w pełni automatycznie zabezpiecza przed przelaniem wody w zbiorniku nawet przy intensywnych opadach. W momencie napełnienia zbiornika nadmiar wody odprowadzany jest dalej rurą spustową do studzienki, lub wylewki.

Zasada montażu:
» przenieść i zaznaczyć wysokość poziomu wody w zbiorniku na rurę spustową
» zaznaczyć i wyciąć kawałek rury spustowej odpowiadający długości łapacza, oszlifować krawędzie po cięciu
» zamontować łapacz w rurę spustową
» wykonać otwór w zbiorniku poniżej przewidywanego poziomu wody, założyć uszczelkę
» połączyć szczelnie łapacz wężem Φ50 ze zbiornikiem, zamontować w leju spustowym koszyczek zabezpieczający przed dostaniem się liści


INFORMACJE:

                          

Dokument Patentowy - Urządzenie do napełniania zbiornika wodą deszczową Nagroda za Innowacyjny łapacz wody deszczowej z dachu
STOWARZYSZENIA WODOCIĄGOWCÓW WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Filmy

       

 

Jest łatwy do zamontowania zarówno do istniejącej rury spustowej, jak i w trakcie montażu nowego systemu rynnowego. Połączenie ze zbiornikiem można wykonać dowolnym wężem lub rurą o średnicy zewnętrznej 50 mm.

Charakteryzuje się największą skutecznością gromadzenia wody w porównaniu do innych rozwiązań będących na rynku szczególnie przy niewielkich opadach oraz nie wymaga demontażu na zimę. W celu ochrony przed dostaniem się liści i uniknięcia okresowego czyszczenia łapacza zalecane jest zamontowanie w leju spustowym kosza rynnowego.

Zastosowanie łapacza umożliwia wyłapanie nawet do 100 % wody deszczowej z dachu, (uzależnione jest to od wielkości zbiornika) a co za tym idzie zmniejszenie wydatków na dostawę wody, oraz możliwość zwolnienia od płacenia planowanego podatku od odprowadzania wody deszczowej. System do napełniania zbiornika wodą deszczową został zgłoszony do Urzędu Patentowego (P418248).